Форум Торонто - Torontovka.com
[Search] [Rules] [Register] [Login]
Forums » Archive » ...или потому что мне осталось совсем ничего?? 
Page: [1]
Author Message
Posted on Thursday, November 9, 2006 4:15:48 PM

в связи с тем, что в соседнем топике Скорбь официяльно обьявила мне "черную пятку"...

я вам тут грустную и красивую "просчальную" речь пропихну... (не мое и даже не Нельсона Манделлы)

the mandela inaugural speech myth
(The following quote is not Nelson Mandela's and he's never used it. It's commonly believed that Mandela used these words in his 1994 inauguration speech. He didn't. It comes from the book A Return To Love, 1992, by Marianne Williamson.)

" 'Our deepest fear is not that we are inadequate. Our deepest fear is that we are powerful beyond measure. It is our light, not our darkness, that most frightens us.' We ask ourselves, Who am I to be brilliant, gorgeous, talented, fabulous? Actually, who are you not to be? You are a child of God. Your playing small doesn't serve the world. There's nothing enlightened about shrinking so that other people won't feel insecure around you. We are all meant to shine, as children do. We were born to make manifest the glory of God that is within us. It's not just in some of us; it's in everyone. And as we let our own light shine, we subconsciously give other people permission to do the same. As we're liberated from our own fear, our presence automatically liberates others."

на всякий случай, если ента скрорбная дама вдруг справиться...
(я конечно, сомневаюсь, но кто его знает - она может, какие подлые мысли имеет и вилкой меня в спину... tongue)
-----
простите, но именно сейчас я могу сказать вам гадость
Posted on Thursday, November 9, 2006 4:17:52 PM

«в связи с тем, что в соседнем топике Скорбь официяльно обьявила мне "черную пятку"...

я вам тут грустную и красивую "просчальную" речь пропихну... (не мое и даже не Нельсона Манделлы)

the mandela inaugural speech myth
(The following quote is not Nelson Mandela's and he's never used it. It's commonly believed that Mandela used these words in his 1994 inauguration speech. He didn't. It comes from the book A Return To Love, 1992, by Marianne Williamson.)

" 'Our deepest fear is not that we are inadequate. Our deepest fear is that we are powerful beyond measure. It is our light, not our darkness, that most frightens us.' We ask ourselves, Who am I to be brilliant, gorgeous, talented, fabulous? Actually, who are you not to be? You are a child of God. Your playing small doesn't serve the world. There's nothing enlightened about shrinking so that other people won't feel insecure around you. We are all meant to shine, as children do. We were born to make manifest the glory of God that is within us. It's not just in some of us; it's in everyone. And as we let our own light shine, we subconsciously give other people permission to do the same. As we're liberated from our own fear, our presence automatically liberates others."

на всякий случай, если ента скрорбная дама вдруг справиться...
(я конечно, сомневаюсь, но кто его знает - она может, какие подлые мысли имеет и вилкой меня в спину... tongue

что происходит? что я пропустила? :)
Стервочка, ПМ почитай пожалуйста.
Posted on Thursday, November 9, 2006 4:19:18 PM

от падла. Ты ещё прощальный обед устрой. И за вход бери :)

Мне 50 % !!!
-----
Smile like you've just made love. Love like you've never been hurt before.....
Posted on Thursday, November 9, 2006 4:25:23 PM

«что происходит? что я пропустила? :)
Стервочка, ПМ почитай пожалуйста.»

хехе
ничего страшного.

обед - это бриллиянт АЙДИЯ!!!

кстати...
-----
Posted on Thursday, November 9, 2006 4:29:07 PM

дык, я ж генератор полезный идей. Кто-то плов обещал, кста.
-----
Smile like you've just made love. Love like you've never been hurt before.....
Posted on Thursday, November 9, 2006 4:43:48 PM

«дык, я ж генератор полезный идей. Кто-то плов обещал, кста.»

не надо придумывать -
я ничего не обещала.
из меня его просють. tongue
-----
Posted on Friday, November 10, 2006 10:46:29 AM

Когда похороны?
-----
Любимый спорт: авто, вело, мото, фото, ебля, гребля и охота
Posted on Friday, November 10, 2006 11:58:31 AM

«Когда похороны?»

она еще меня не замочила.

может будут транслировать бои...
хотя хер его знает кого хоронить придется... smile
-----
Page: [1]
Forums » Archive » ...или потому что мне осталось совсем ничего?? 
Copyright © 2020 Torontovka.com, All rights reserved